Výrobci

HECHT 7100 - motorový kultivátor

Motorový kultivátor s obsahem motoru 208 cm3 a výkonem 7 HP. Záběr 81/104 cm. Verze standard s pomalejší převodovkou.


Kč 17.990

HE7100

Dostupnost: k dodání do 5 dnů po objednání


Benzínový kultivátor HECHT 7100 STANDARD je stroj se skutečně širokým volitelným příslušenstvím. Pro pohon je použit čtyřtaktní jednoválec HECHT OHV o zdvihovém objemu 208 cm3 s maximálním výkonem až 7 HP. Pracovní otáčky motoru jsou 3200 ot/min. Startování je řešeno pomocí klasického táhla na přední straně motoru. Pro studené starty nechybí ani sytič. Otáčky motoru snadno nastavíte páčkou na pravém řidítku, na levém řidítku pak naleznete spojku a elektrický spínač motoru. Pod řídítky je pohodlně dostupná řadicí páka. Řidítka je možné rychle nastavit do požadované výšky, snadno je přizpůsobíte vykonávané práci, nebo výšce obsluhy. Stroj je dodáván ve dvou provedeních převodové skříně - STANDARD, pomalejší a vhodnější především pro práci a verze R, která je rychlejší a proto je vhodnější například pro použití jako jednoosý traktor. Přitom však vhodně odstupňované převody obou převodovek nebrání použití obou verzí jak pro těžší práci, nebo provoz traktoru. Obě převodové skříně umožní pojezd třemi rychlostmi vpřed a jednou vzad. Pro porovnání obou převodových skříní můžete použít přiloženou tabulku. 
HECHT 7100

Kultivátor je dodáván včetně tří párů kultivačních radliček, volitelně tak můžete použít 2 nebo tři páry. Šířka záběru je pak 81 cm nebo 104 cm. Kultivátor tak lze snadno přizpůsobit velikosti záhonu kvalitě zpracovávané půdy. Aby byla práce bezpečná, jsou radličky ukryty pod blatníky, které je možné snadno upravit na šířku aktuálně používaného počtu radliček. Obsluha je tak dobře chráněna před odletujícími kamínky a zeminou. Pokud se strojem zrovna nepracujete, je možné pro zvýšení jeho stability použít přední stojánek – opěrku.


Motor a ovládací prvky


Páka sytiče a uzávěr paliva


Pohonná jednotka je osazena čtyřtaktním motorem HECHT OHV se zdvihovým objemem 208 cm3, který dosahuje maximálního výkonu 7 HP (5,1 kW). Pracovní otáčky motoru jsou 3200 ot/min. Naměřená hladina akustického hluku je 82,4 dB. Hmotnost pohonné jednotky je 72 kg.


Většina ovládacích prvků pohonné jednotky HECHT 7100 je dostupná přímo z místa obsluhy. Na řídítkách tak naleznete spínač motoru, plynovou páku, páku spojky, pod řídítky je pak umístěna řadicí páka. Přímo na motoru pak naleznete pouze páku sytiče, uzávěr benzínu a na přední části startovací táhlo.


Řídítka


Řídítka jsou výškově i směrově nastavitelná, povolením jediné páky je lze uvolnit, nastavit do požadované výšky i bočního úhlu a utažením zafixovat pevně ve zvolené poloze. Díky tomu můžete jejich polohu nastavit pro pohodlné řízení traktoru, ale i pro ovládání kultivátoru tak, aby bylo držení maximálně pohodlné a zbytečně při práci zbytečně nevysilovalo.Volitelné příslušenství


Kultivátor je možné dokoupením volitelného příslušenstv přestavět na plnohodnotný jednoosý traktor. Dokoupit lze pár velkých, 12“ kol HECHT 007112 s hrubým dezénem, který zlepšuje trakci v terénu. Pro zlepšení trakce je možné kola volitelně opatřit dvěmi 12 kg závažími HECHT 007101. Kola jsou dodávána na hřídelích s prokluzovým pastorkem, který umožňuje jejich částečné protočení. Tím v podstatě částečně emuluje funkci diferenciálu a umožňuje tak velice snadné zatáčení. Vozík HECHT 57100 se za pohonnou jednotku připojí pomocí oje HECHT 51101, která umožňuje volné naklánění vozíku v podélné ose a zabraňuje tak kroucení konstrukce při pojíždění nerovným terénem. Samotný vozík je pak vybaven odpruženou pohodlnou sedačkou, kovovými stupadly s protiskluzovou úpravou, pedálovou nožní brzdou, ale i ruční brzdou pro parkování. Rozměry korby vozíku jsou 134 x 92 x 34 cm. Samotná korba je na nosném rámu upevněna tak, aby šla pohodlně vyklápět, bez nutnosti vypřahovat vozík od traktoru. Pro vyklopení tak stačí uvolnit korbu pomocí páky pod sedačkou. Velká 500x12“ kola jsou vhodná pro pohyb po nezpevněném terénu, na rozdíl od některých konkurenčních vozíků které jsou opatřeny malými koly, mají právě velká a široká kola v terénu menší valivý odpor. Tento rozdíl je samozřejmě patrnější při plně zatíženém vozíku. Nosnost vozíku je přitom 300 kg, včetně obsluhy pak až 500 kg. Nakládání a vykládání usnadní odnímatelné zadní čelo. Přestože vozík není homologován pro provoz na pozemních komunikacích, pro zvýšení bezpečnosti je opatřen odrazovými světly.


Kultivátor HECHT 7100
Další volitelné příslušenství


HECHT 7100 je možné dále rozšiřovat o další volitelné příslušenství. Aktuálně je v nabídce jednostranný pluh, vyorávač brambor, hrobkovač, plečka sečka, oboustraný pluh, světo na řídítka, nárazník se světlomety, brašnu na nářadí, nebo železná lopatková kola. Na zadní straně převodovky je pod odnímatelným krytem hřídel náhonu což umožňuje připojit i některé nástoje vyžadující pohon. Vzhledem k tomu, že je možné řídítka přetáčet o 360°, není problém pohánět jak zařízení připojené za strojem, tak zařízení, které je poháněné před strojem - po otočení řídítek se stroj pohybuje na zpátečku. Motor v tomto případě slouží jako protiváha příslušenství, například dodávané bubnové sekačky, nebo připravované sněhové frézy, čímž je dosaženo ideálního těžiště stroje pro snadné ovládání. Veškeré volitelné příslušenství naleznete v záložce příslušenství (na této stránce nad popisem parametrů)

Parametry

Hmotnost 72 kg
Motor Hecht 4-taktní
Obsah motoru 208 cm3
Pracovní záběr 81/104 cm
Výkon 7 HP
Typ pohonu Spalovací benzínový motor
Rozměry balení 780 x 410 x 780 mm
Stroje objednávané v internetových obchodech jsou zasílány v originálním balení v částečně rozloženém stavu, zpravidla je nutné ke stroji připevnit madla, řídítka, ovládací páky, atd. Uvedení stroje do provozu zakoupení složitějších strojů v některém z kamenných obchodů, kde bude odbornými pracovníky kompletně sestaven a uveden do provozu. 
(Údaje o výkonech motorů jsou měřené při 3600 ot/min-1 . Tohoto výkonu stroj při běžném použití nedosáhne.)
Kontakt

Aleš Bauer
Svatá 35
26751 Zdice
tel: +420 734 388 151
tel: +420 725 515 912
e-mail: ztalesbauer@atlas.cz

Newsletter